banner377

Elazığ’da Ptt’nin 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

PTT’nin kuruluşunun 174’üncü yıl dönümü, Elazığ’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.PTT’nin 174. Kuruluş yıl dönümü Elazığ PTT Başmüdürlüğü tarafından düzenlenen ziyaret ve etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında...

Elazığ’da Ptt’nin 174. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları
PTT’nin kuruluşunun 174’üncü yıl dönümü, Elazığ’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
PTT’nin 174. Kuruluş yıl dönümü Elazığ PTT Başmüdürlüğü tarafından düzenlenen ziyaret ve etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Elazığ PTT Başmüdürü Bedri Evran tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Evran ve beraberindekileri daha sonra merkez PTT Şubesine gelerek burada çalışan personeli ziyaret etti. Evran gişe işlemlerini tamamlayarak 174. müşteri olan Ozan Pak’a hediye verdi. Başmüdürlük heyeti daha sonra Elazığ Valiliği’ne geçerek Vali Vekili Haluk Çakmak ile bir araya geldi. Ziyarette PTT’nin bugüne kadar iletişim ve haberleşmeye sağladığı katkılara vurgu yapıldı.
Vali Vekili Haluk Çakmak, "İletişim cihazlarının bu denli gelişmesine rağmen PTT’nin önem ve değerini yitirmediğine dikkat çekerek, “Bizim için PTT’nin tarihi belki 174 yıl olabilir ama insanlık tarihine dayandırabiliriz çünkü iletişim ve haberleşme aynı anlama gelir ve çok çok eski tarihlere dayanır. Belki PTT 174 yıl öncesinde şu anda olduğu konumdan çok çok daha elzem bir konumu ihtiva etmekteydi. Çünkü o dönemlerde iletişim araç ve gereçlerinin bir çoğu bulunmamaktaydı ve iletişimimiz sadece posta yoluyla yapılmaktaydı belki telgrafla zamanı gelince. Hakikaten o dönemden bu döneme iletişim araçlarının gelişmesine rağmen PTT halen önemli bir yer ihtiva ediyorsa yaptığı hizmet önemlidir. Biz kendilerine teşekkür ediyor nice 174 yıllar diliyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER