Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi, eski başbakan Yıldırım Akbulut'a adanmış bir panel ev sahipliği yaptı. Panelde, Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu gibi önemli isimler katılımcılara seslendi. Ancak, etkinliğin ardından ortaya çıkan bir detay şaşkınlık yarattı.

Fırat Nehrinde cesedi bulunan Gündoğdu son yolculuğuna uğurlandı Fırat Nehrinde cesedi bulunan Gündoğdu son yolculuğuna uğurlandı

Su içmek isteyenler, Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde bulunan tuvalet lavabosuna yönlendirildi. Kongre ve Kültür Merkezi'nin böylesine temel bir ihtiyacı karşılamak için tuvalet lavabosuna başvurulması, katılımcılar arasında eleştirilere yol açtı. Özellikle, birçok önemli programın düzenlendiği ve çeşitli katılımcıların ağırlandığı bir yerde, su içme imkanlarının bu şekilde sunulması, organizasyonun eksiklikleriyle ilgili ciddi soruları gündeme getirdi.

Bu durum, Kongre ve Kültür Merkezi'nin altyapı ve hizmet standartlarıyla ilgili bir dizi endişeyi tetikledi. Özellikle, bir üniversite kampüsü içinde yer alan böylesi bir merkezin, konukların rahatı ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılması beklenirdi. Ancak, tuvalet lavabosuna yönlendirme kararı, bu beklentinin karşılanmadığına dair bir izlenim oluşturdu.

Yetkililerin bu duruma ilişkin açıklamaları beklenirken, Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinin altyapı eksikliklerinin giderilmesi ve gelecekte benzer durumların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması talepleri yükseldi.

Kaynak: Doğu Gazetesi