Konya’nın Hüyük ilçesinde, eşinin vefatı sonrası yeniden yapılan muhtarlık seçiminde aday olan Nazmiye Küçükyılmaz, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde muhtar seçilen ancak mazbatasını alamadan geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eşi Ayhan Küçükyılmaz’ın yerine aday olan Nazmiye Küçükyılmaz, 2 Haziran’da tekrarlanan seçimlerde Ulupınar Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu. Kızı ve kayınpederi ile birlikte Beyşehir İlçe Seçim Kurulu’na giden Küçükyılmaz, mazbatasını aldı. Buruk bir mutluluk yaşayan Küçükyılmaz, “Acım çok büyük ama kazanmak bize mutluluk oldu” dedi.

Nazmiye Küçükyılmaz, eşi Ayhan Küçükyılmaz’ın muhtarlığa ikinci kez seçildiği günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi üzerine büyük bir acı yaşadıklarını belirtti. Eşinin vefatından sonra mahalle sakinlerinin teşviki ve desteğiyle aday olmaya karar verdiğini söyleyen Küçükyılmaz, “Rabbim de nasip etti, inşallah hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Beyşehir Kadın Dayanışma Derneği adına Başkan Yardımcısı Şaheste Önses, mazbatasını aldığı Beyşehir Adliyesinde Nazmiye Küçükyılmaz’a bir çiçek takdim ederek tebrik etti ve görevinde başarılar diledi.

Yenilenen seçimde üç adayın yarıştığını, ancak en fazla oyu alarak muhtarlığı kazandığını anlatan Küçükyılmaz, “Çok zor bir gündü. Acımla birlikte böyle bir yarışa girmek çok zordu. Ama elimden gelen çalışmayı yaptım. Ulupınar Mahallesi sakinleri ve kıymetli seçmenlerime teşekkür ediyorum. Rabbim nasip etti, muhtar seçildim. Acım büyük ama muhtarlığı kazanmak da bize mutluluk oldu” dedi.

Küçükyılmaz’ın üniversite mezunu kızı Zehra Küçükyılmaz, annesinin muhtar seçilmesine çok sevindiğini belirterek, “Babamın emanetini bırakmak istemedik. Anneme çok destek oldum. Dedemiz de bizlere destek oldu. Allah nasip etti, hikayemiz yarım kalmadı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YKS paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YKS paylaşımı

Kayınpederi Salim Küçükyılmaz, gelininin mazbatasını almak için seçim kuruluna birlikte geldiklerini ifade ederek, “Büyük bir acıyı yaşıyoruz. Oğlumun yerine aday olan gelinim de seçimi kaybetseydi bizim için ikinci bir yıkım olacaktı. Muhtarlığı kazandık ama buruk bir sevinç yaşıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: iha