Son Dakika

Sanal ve Hazır Ofis Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis, işletmelere fiziksel bir adres ve ofisle ilgili hizmetleri, uzun bir kira ve idari personel yükü olmaksızın sağlar.

Yaşam 19.02.2021, 23:14
Sanal ve Hazır Ofis Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis, işletmelere fiziksel bir adres ve ofisle ilgili hizmetleri, uzun bir kira ve idari personel yükü olmaksızın sağlar. Sanal ve hazır ofis ile çalışanlar her yerden çalışabilir ancak yine de posta adresi, telefon yanıtlama hizmetleri, toplantı odaları ve video konferans gibi şeylere sahip olabilir. Şimdi, sanal ofis nedir, nasıl hizmetler verir ve nasıl kiralanır açıklayalım.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofisler müşterilere hizmet vermek için tek bir birim olarak çalışır ancak sabit bir yerde yoktur. Bu tür bir kurulum, özellikle ek yükü en aza indirmek isteyen yeni başlayanlar ve küçük işletmelerde yaygın olarak tercih edilir. Video konferans gibi web tabanlı ofis üretkenlik yazılımı ve hizmetlerinin oluşturulması, sanal ofislerdeki büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

Sanal ofis, hizmetleri çalışanları idari görevlerden ve işe gidip gelmekten kurtardığından daha fazla üretkenliğe de sebep olabilir. Her çalışan, en uygun yerden çalışabilir ve işletme, yerel olarak yaşayan çalışanları işe almakla sınırlı değildir. Daha fazla insan uzaktan çalışmanın yollarını buldukça sanal ofisin faydaları hemen fark edilir.

Sanal Ofis Hizmetleri

Sanal ofisin kullanıcılara cazibesi iki yönlüdür. Birincisi, sanal ofisin aylık maliyeti, geleneksel bir ofisinkinden çok daha azdır. Sonuçta, hiçbir bakım maliyetine sahip değildir ve personel bulundurması da gerekmez. Bir sanal ofis, aydan aya kira kontratıyla da güvence altına alınabilir ve bu nedenle bir kullanıcının işi değişirse daha fazla esneklik elde edilir. Sanal ofisin maliyeti kullanılan hizmetlere göre değişkenlik gösterir.

İkinci olarak, sanal ofis, posta adresi, telefon yanıtlama ve video konferans hizmetleri sağlayabilir. Bu nedenle, küçük bir işletme olduğundan daha büyük görünebilir. Ayrıca, kullanıcıların müşterilerle tanışması için fiziksel bir adres (veya birden çok adres) sağlayabilir. Bazen adres, bir sanal ofis kullanıcısına, örneğin adresin iyi bilinen bir konum veya cadde olması gibi bir prestij havası verebilir. Profesyonel bir telefon yanıtlama hizmeti de aynı etkiye sahip olabilir. Sanal ofis düzenlemesinin sunduğu hizmetlerden hangilerinden yararlanacağınıza karar vermek için ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve buna göre yol almanız gerekir.

Sanal Ofis Nasıl Kiralanır?

Sanal ofis kurma konusunda işletmeler için çok sayıda seçenek vardır. Bunların arasından bir karar verirken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Öncelikle yapmanız gereken sanal posta adresi kurmaktır. Sanal posta adresi kurulumundan sonraki adım, bir sanal ofis hizmetidir. Bu işletmelerin popülerliği her yıl artmaktadır. Bu işletmeler, konferans odasını kullanmak için saatlik veya tam donanımlı bir ofiste çalışmak için saatlik, günlük veya haftalık olarak ödeme yapabileceğiniz sanal ofis hizmeti sunar. Bu hizmetlere çevrimiçi olarak veya telefonla iletişime geçerek kolayca kaydolabilirsiniz.

Daha kalıcı bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, kiralanmış bir alan en iyi seçim olabilir. Büyüyen bir işletme olarak karşılayamayacağınız "ekstralar" sunan bir ofis bulmak önemlidir. Aynı yapıda bulunan diğer küçük işletmelerle bir konferans odası, dinlenme alanı ve lobi resepsiyon görevlisini paylaşmak, paradan tasarruf etmenizi sağlarken aynı zamanda daha büyük bir işletmenin sahip olduğu olanaklara erişmenizi sağlar. Böyle bir düzenlemeye girmeden önce, çalışma alanıyla birlikte gelen sınırları netleştirdiğinizden emin olun. İhtiyaç duyduğunuzda konferans alanını kullabilecek misiniz, yoksa genelin programına göre mi toplantılar planlamanız gerekecek? Ayrıca, çeşitli alanların bakımından kimin sorumlu olduğunu da belirlemelisiniz.

Sanal ofis hizmetlerinden siz de yararlanmak istiyorsanız Kamara web sitesini detaylı inceleyebilir, sanal ofis ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi hemen öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner547
1
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@