Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın uğradığı saldırıyla ilgili partililer açıklama yaptı.

1 buçuk milyon lira değerindeki bilgisayar malzemesi yangında küle döndü 1 buçuk milyon lira değerindeki bilgisayar malzemesi yangında küle döndü

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, partisinin genel merkezinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralanmıştı. Ambulansla özel hastaneye kaldırılan Yılmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından Öztürk’ün tedavi gördüğü hastanenin önünde açıklamalarda bulunan parti üyesi Osman Yaylacık, “Bir şahıs İstanbul’dan geldiğini söyleyerek Yılmaz’ın bir çayını içmek istediğini söylüyor. Başkanım çay ikram ederken boynuna saldırmış, boynundan vuramayınca arkasından 5 kere kalçasından vurup kaçmış” diye konuştu.

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emre Aygen ise, “Söz konusu şahsın kim olduğu hakkında emniyet güçlerinin yaptığı çalışmalar doğrultusunda kimliğinin belirlendiği duyumunu da aldık. Fakat bu bilginin en doğrusunu emniyetten gelen açıklama ile bilebiliriz” dedi.