Zonguldak’ın yetiştirdiği isimlerden mimar Ahmet Özdal, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yanı sıra birçok büyük projeye imza atarak adından söz ettiriyor. Özdal, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zonguldak Tanıtım Günleri’nde dikkatleri üzerine çekti.

30 yıllık meslek hayatında sektörde birçok projeye imza atan Ahmet Özdal, 3. Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Teknopark ve Sabiha Gökçen Havalimanı gibi önemli projelerde yer aldı. "En Büyük Projemiz Yavuz Sultan Selim Köprüsü" diyen Ahmet Özdal, bu projenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Özdal, "30 yıllık meslek hayatımda birçok kalıcı projeye imza attık. Bunların en başında Yavuz Sultan Selim Köprüsü geliyor. Uluslararası bir proje olması ve Zonguldaklı olarak bize nasip olması bizim için büyük bir gurur" dedi.

Özdal ayrıca, "Arkamızda Siyasi Güç Yok; Projelerimiz Var" diyerek, işlerinin büyüklüğü ve arkalarında siyasi bir güç olmamasına vurgu yaptı. Özdal, işlerini eşi Arzu Özdal ile birlikte yürüttüklerini ve en büyük destekçilerinin aile ve iş arkadaşları olduğunu ifade etti. Kendilerinin arkasında yaptıkları işler ve referanslar olduğunu belirten Özdal, tüm hemşerilerini ve dostlarını İstanbul’daki firmalarına davet etti.

Özdal, Zonguldak Tanıtım Günleri’nde açtığı standında da büyük ilgi görerek başarılarını hemşerileri ile paylaştı.