Keçiören Belediyesi, Beypazarı’ndan gelen 70 öğrenci için, ilçeden bulunan Deniz Dünyası akvaryumunun kapılarını açtı.

Keçiören Belediyesi, Beypazarı’ndan gelen 70 öğrenci için, ilçeden bulunan Deniz Dünyası akvaryumunun kapılarını açtı.

Keçiören Belediyesi Deniz Dünyası, Beypazarı Şehit Mehmet Çiftçi İmam Hatip Ortaokulundan gelen 70 kişilik öğrenci gurubunu misafir etti. Öğrenciler, akvaryumda deniz ve okyanus canlılarını yakından görme fırsatı buldular. Balık, timsah, su kaplumbağası, yılan ve köpek balığı gibi yüzlerce çeşit canlıyı yakından gören öğrencilerin mutlulukları gözlerine yansıdı.

Kahramankazan, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor Kahramankazan, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor

Öğrenciler ayrıca burada bulunan “Koi Balıkları”nı elleriyle besleme imkanı da buldular.

Ankara’dan ve dünyanın birçok noktasından turistik gezi amacıyla Deniz Dünyası’na yoğun ilgi gösterildiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Deniz Dünyamız, akın akın ziyarete gelen öğrencilerimizi misafir ediyor. Tesisimiz ilçemizdeki ilkokul, ortaokul ve liseler için düzenlediğimiz gezilerle öğrencilerimizin deniz ve okyanus canlılarını tanımalarına fırsat sunuyor. Aynı zamanda farklı ülkelerden gelerek Keçiören’imizi ziyaret eden öğrencilerimize de buradaki havayı teneffüs ettiriyoruz. Tesisimizde bulunan görevlilerimiz de su altı canlıları hakkında öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendiriyor. Burayı ziyarete gelmek isteyen tüm öğrencilerimize kapılarımız sonuna kadar açık” dedi.

Deniz Dünyası akvaryum gezisinin ardından burada bulunan sinema salonunda öğrencilere patlamış mısır, kek ve meyve suyu ikram edilerek sinema gösterimi de yapıldı.