Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması sonrasında Bingöl’den personel, ekipman ve iş makinesi desteği gönderildi.

Erzincan’ın İliç ilçesinde özel bir firmanın faaliyet gösterdiği altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Göçük altında kalan işçileri arama kurtarma çalışması sürerken Bingöl Valiliği’nde bölgeye personel, ekipman ve iş makinesi gönderildi.

Polis teşkilatının 179. yılı Erzincan’da kutlandı Polis teşkilatının 179. yılı Erzincan’da kutlandı

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Depremler yaşayan bir il olarak güç durumdaki Erzincan’ın sıkıntılarını yakinen biliyoruz. Bingöl Valiliği ve halkı olarak Erzincan’ın yanındayız. Erzincan Valiliği ile yaptığımız görüşme sonrası iş makinası ve projektör ihtiyaçlarını aldık. İl Özel İdaresinden; 3 dozer,3 loder,3 tır, 1 pikap, 11 personel, DSİ’den; 1 dozer, 1 tır,1 pikap, dozer bıçağı taşıyan 1 kamyon,6 personel, FEDAŞ’tan; 10 projektör, AFAD’tan; 1 arama kurtarma aracı,6 projektör ve 6 kişilik arama kurtarma ekibi olmak üzere Bingöl Valiliği olarak toplam 7 ağır iş makinası, 4 tır, 1 kamyon, 1 pikap, 1 arama kurtarma aracı, 16 projektör ve 23 personelden oluşan ekibimizi Vali Yardımcımız Malik Çalışlar liderliğinde toprak altındaki canlara ulaşmak yolunda çalışmalarda bulunmak üzere 22:30’da Erzincan İliç’e yolcu ettik. Allah yollarını açık etsin. Kaza ve musibetlerden korusun” denildi.