banner377

Büyükşehirden Atatürk Bulvarı’nda temizlik

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORONAVİRÜS (COVİD-19) İLE MÜCADELESİNİ ARTIRARAK DEVAM ETTİRİYOR. VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK KULLANDIĞI TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE PARKLAR VE ORTAK KAMUSAL ALANLARDA DEZENFEKSİYON SEFERBERLİĞİNİ SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞİMDİ DE ÖZEL BİR DEZENFEKTAN ÜRÜNLE ATATÜRK BULVARI’NDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI.

Büyükşehirden Atatürk Bulvarı’nda temizlik

Ankara Büyükşehir Belediyesi korona virüs (Covid-19) ile mücadelesini artırarak devam ettiriyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçları başta olmak üzere parklar ve ortak kamusal alanlarda dezenfeksiyon seferberliğini sürdüren büyükşehir belediyesi şimdi de özel bir dezenfektan ürünle Atatürk Bulvarı’nda temizlik çalışması yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi korona virüs (Covid-19) ile mücadelesini artırarak devam ettiriyor. Ankara’nın dört bir yanında 454 personeli ile 24 saat temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını devam ettiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de insan yoğunluğunun fazla olduğu merkez caddeleri temizliyor. Yaya geçitlerinden alt-üst geçitlere, otobüs duraklarından çöp kovalarına kadar tüm kent mobilyaları Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri tarafından dezenfeksiyon işlemine tabi tutulurken, hava şartlarına bağlı olarak kent temizliği 7 bin merkez caddede devam edecek.

Atatürk Bulvarı baştan sona dezenfekte edildi

Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Başkent genelinde hijyen çalışmalarını hızlandırırken, ana arterlerin başında gelen, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Atatürk Bulvarı’nda geniş çaplı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Özel bir dezenfektan kullanan ekipler; Akay Kavşağı’ndan Ulus Atatürk Heykeli’ne kadar titiz bir temizlik yaptı. İlk önce çamaşır suyu ve deterjanla yıkanan Atatürk Bulvarı’nda yaya geçitlerinden alt-üst geçitlere, otobüs duraklarından çöp kovalarına kadar bütün kent mobilyaları dezenfeksiyon işlemine tabi tutuldu.

Merkez caddeler dezenfekte edilecek

Başkentlilerin yoğun olarak kullandığı Atatürk Bulvarı’ndaki temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları için özel bir ekip oluşturulurken, çalışmaların hava şartlarına göre devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde insan yoğunluğunun fazla olduğu 7 bin merkez caddede temizlik ve dezenfekte çalışmalarına başlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER