banner377

Çevre korumada ’drone’lar işbaşında

"TEKNOLOJİNİN TÜM OLANAKLARI İLE HALKIMIZA HİZMET EDİYORUZ" İLKADIM BELEDİYESİ OLARAK AMAÇLARININ HİZMETTE KALİTEYİ ÖN PLANDA TUTARAK TEKNOLOJİNİN TÜM OLANAKLARI İLE HALKA HİZMET OLDUĞUNU BELİRTEN İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ “BU UYGULAMANIN TARAFIMIZDAN İLK OLARAK YAPILMASI BİZİ ZİYADESİ İLE MUTLU ETMİŞTİR. DRONE’LER HAYATIMIZIN HER ALANINA GİRMEKTE. LOJİSTİK’TE, SAVUNMA SANAYİSİNDE VE GÜNLÜK YAŞAMDA KULLANIM ALANLARI GÜN GEÇTİKÇE ARTMAKTADIR. İLKADIM BELEDİYESİ OLARAK ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI EKİPLERİMİZ DENETİMLERİNİ ARTIK DRONE İLE YAPMAKTA. ŞİKAYETE KONU OLAN ODUN YAKAN PİDE VE EKMEK FIRINLARINDA ÖZELLİKLE SU PÜSKÜRTMELİ BACA SİSTEMLERİNDE, PÜSKÜRTME NODULLARININ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI DRONE İLE KONTROL EDİYORUZ. EKİPLERİMİZ DENETİM ESNASINDA ÇATI KATINA ÇIKMAK VE BACAYA YAKLAŞMAK GİBİ TEHLİKELİ VE KOLAY OLMAYAN YÖNTEMLERİ UYGULAMAK DURUMUNDA KALIYORLARDI. ANCAK DRONE İLE YAPTIĞIMIZ KONTROLLERDE DAHA SAĞLIKLI VE TEHLİKESİZ KONTROL VE DENETİMLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİP ŞİKÂYETLERİ ZAMANINDA DEĞERLENDİRMİŞ OLUYORUZ” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

Çevre korumada ’drone’lar işbaşında

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatı ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Çevre koruma ve geri dönüşüme büyük önem veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından uygulamaya konulan çalışma ile özellikle odun yakan pide ve ekmek fırınları başta olmak üzere püskürtmeli baca sistemi kullanan işletmelere ait bacalar drone ile denetleniyor. Su püskürtme sistemi ile havaya yabancı madde karışmasını önleyen bacaların püskürtme sistemlerinin denetimlerini drone ile gerçekleştiren ekipler bu çalışma ile Türkiye’de bir ilke imza atmış oldu.

"Teknolojinin tüm olanakları ile halkımıza hizmet ediyoruz"

İlkadım Belediyesi olarak amaçlarının hizmette kaliteyi ön planda tutarak teknolojinin tüm olanakları ile halka hizmet olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bu uygulamanın tarafımızdan ilk olarak yapılması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Dronelar hayatımızın her alanına girmekte. Lojistikte, savunma sanayisinde ve günlük yaşamda kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. İlkadım Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz denetimlerini artık drone ile yapmakta. Şikayete konu olan odun yakan pide ve ekmek fırınlarında özellikle su püskürtmeli baca sistemlerinde, püskürtme nodullarının sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını drone ile kontrol ediyoruz. Ekiplerimiz denetim esnasında çatı katına çıkmak ve bacaya yaklaşmak gibi tehlikeli ve kolay olmayan yöntemleri uygulamak durumunda kalıyorlardı. Ancak drone ile yaptığımız kontrollerde daha sağlıklı ve tehlikesiz kontrol ve denetimlerimizi gerçekleştirip şikâyetleri zamanında değerlendirmiş oluyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER