Avrupa'nın önde gelen kaçamak uygulaması Gleeden'ın Türkiye'deki üyeleri arasında gerçekleştirdiği araştırma, cinsel hayatın iş hayatını nasıl etkilediğini ortaya koyuyor. 2714 katılımcının yer aldığı araştırma sonuçlarına göre, cinsel hayatın düzenli ve tatmin edici olmasının, iş yerindeki ilişkileri olumlu bir şekilde etkilediği belirtiliyor.

“Gripte işi baştan sıkı tutmak gerekir” “Gripte işi baştan sıkı tutmak gerekir”

Cinsel Tatminsizlik ve İş Hayatındaki Yansımaları

Araştırmaya katılanların %72'si, cinsel tatminsizliğin iş hayatında gerginlik yarattığını düşündüğünü belirtiyor. %90'lık bir kesim, tatminkâr bir cinsel gecenin ardından iş yerinde fark edilebilir bir olumlu değişiklik yaşandığını ifade ediyor. Cinsel hayatın iş motivasyonunu etkilediğini düşünen katılımcıların oranı %74 olarak belirleniyor. %58'lik bir kesim, cinsel hayatın yolunda gitmediği durumlarda işlerinde daha fazla hata yaptıklarını belirtirken, %42'si bundan etkilenmediklerini ifade ediyor.

Bu sonuçlar, cinsel hayatın iş hayatıyla doğrudan bir korelasyona sahip olduğunu gösteriyor. Gleeden'ın Türkiye'deki üyeleri arasında gerçekleştirilen bu araştırma, cinsel memnuniyetin, iş yerindeki huzur ve performansı nasıl etkilediğini detaylı bir şekilde ele alıyor.