Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde hayırsever Tolga Karakartal tarafından yenilenen 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nun Konferans Salonu’nun açılışı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım tarafından yapıldı.

Açılış öncesinde sınıfları gezen Vali Yıldırım, öğrencilerle sohbet etti. Ardından bir firma tarafından bağışlanan hediyeler, Vali Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere taktim edildi. Ardından Deniz Karakartal adı verilen konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Konferans salonunun yenilenmesinde katkıları olan hayırseverimize teşekkür ediyorum diyen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Çok teşekkür ediyoruz. Sizler eksikliği görüp o eksikliği çocuklarımız için tamamlama gayretinde olmuşsunuz. Allah sayılarınızı artırsın. Burada çocuklarımız, gençlerimiz bilgilendirilecekler. Belki zaman zaman okul aile birliği gelecek veliler de bilgilendirilecekler. Bu salon çok büyük fayda temin edecek. İsmi bu salonda yaşatılacak olan Deniz Karakartal’a da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde seyrine doyumsuz manzara 1915 Çanakkale Köprüsü’nde seyrine doyumsuz manzara

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Sonrasında öğrenciler hazırladıkları gösteriyi konferans salonu sahnesinde sundular.

Açılışa Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan, il ve ilçe protokolü, hayırseverler ile öğrenciler katıldı.