Son Dakika

Başak traktör teknolojide iddialı

- Sanko Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Konukoğlu: - "Teknolojide iddialı markalar arasında adımızı duyurmayı hedefliyoruz. Bu konuda da adım adım başarıya ulaşıyoruz"

Ekonomi 25.07.2017, 11:14
Başak traktör teknolojide iddialı

GAZİANTEP (AA) - Sanko Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, teknolojide iddialı markalar arasında adlarını duyurmak istediklerini ve bu konuda adım adım başarıya ilerlediklerini bildirdi.

Konukoğlu, yazılı açıklamasında,1914 yılında yaylı araba ürettikleri günlerden bugünlere 103 yıldır bu toprakların gerçek sahibi çiftçiler için hem teknoloji geliştirdiklerini hem de ulaşılabilirliklerini artırdıklarını belirtti.

Teknolojide dünya standardını yakaladıklarını aktaran Konukoğlu, "Teknolojide iddialı markalar arasında adımızı duyurmayı hedefliyoruz. Bu konuda da adım adım başarıya ulaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

2012 yılında 4 ana model olan üretimlerini bugün 14'e, ürün gamını 48 hp'den 110 hp'ye çıkardıklarını kaydeden Konukoğlu, 275 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 40 bin metrekarelik alanda yıllık 10 bin traktör üretim kapasitesiyle yollarına devam ettiklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin her karışını avucumuzun içi gibi biliyoruz, çünkü memleketimizin her yerinde traktörlerimiz işliyor, çalışıyor. Buradan yola çıkarak servis ağımızı da memleketin sadece en bilinen yerlerine değil, en ücra köşelerine de götürdük ve toplam yetkili servis sayımızı toplam 225 noktaya ulaştırdık."

Konukoğlu ayrıca 2012 yılında satın aldıkları fabrikaya 150 milyon dolardan fazla yatırım yaptıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
21
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@