Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda, Erzincan'ın ekonomik ve sosyal konularından bahsederek, Erzincan'ı daha iyi bir noktaya getirmek için kararlı olduklarını belirtti. Vali Aydoğdu, 13 Şubat'taki İliç olayından itibaren basının gösterdiği duyarlılık için teşekkür etti ve doğru habercilikle kentin itibarını koruma konusunda basının önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Toplantıda, kurum müdürleri, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya ve yerel ile ulusal medya temsilcileri de yer aldı. Vali, basın mensuplarına teşekkür ederek, Erzincan'ın dışarıdan bakıldığında olumlu bir imaja sahip olduğunu belirtti.

Ayrıca, Vali Aydoğdu'nun konuşmasında, İliç olayı nedeniyle ertelenen ödül töreni ve Erzincan'ın potansiyeline yönelik planlarının yanı sıra gençlik ve spor alanlarındaki gelişmeler de ele alındı. Erzincan'ın tarım ve turizm potansiyelinden bahsedilerek, bu alanlarda yapılan çalışmalar ve gelecek planları hakkında bilgi verildi.

Vali Aydoğdu, huzur için Erzincan projesinin başarılı bir şekilde ilerlediğini ve güvenliğin artırılması için yeni adımlar atacaklarını belirtti. Bununla birlikte, gençlerle ilgilenmenin önemine vurgu yaparak, onların şehrin geleceğinde önemli bir rol oynadığını ve desteklenmeleri gerektiğini ifade etti.

Işgın Erzincan'da tezgahlardaki yerini aldı Işgın Erzincan'da tezgahlardaki yerini aldı

Toplantı, soru cevap bölümü ve karşılıklı değerlendirmelerin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.