Karakelle'den 13 Şubat Mesajı

26.Dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Karakelle'den 13 Şubat Mesajı

Karakelle mesajında "Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ecdadın 101 yıl evvel ki duygu ve heyecanıyla dolu olarak idrak ediyorum.Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz, Yüce Milletimizin şanlı bir geçmişi abideleştiren muhteşem bir tarihi vardır. Kurtuluş günlerimiz, işte böyle bir tarihin ürünü olmak yanında, Türk’ün hürriyet mücadelesinin, vatanın bölünmezliğinin Dünyaya ispatı, Türk Yurdunun çiğnenemeyeceğini teyidi olmak, yönüyle de çok ama çok önemlidir.

13 Şubat Türk’ün Anadolu’daki Serhat Kalesi, Erzincan’ın düşmandan temizlendiği gün olarak gurur abidesi gibi yükselirken, kurtuluş yıllarının acı gerçekleri , hiçbir zaman göz ardı edilmemeli. Bu kutlu günler, gelecek nesillere açık net mesajlar verme ve vatan sevgisini yüceltme açısından da vesile olarak görülmelidir.

Bu günlerimiz, bizlerin birliği ve beraberliği için vesile olmalıdır. Tarihin kahramanlıklarla örülü sayfaları günümüze bütün gerçekleriyle yansıtılmalı, bunlar dünya kamuoyuna da bütün platformlara taşınarak anlatılmalıdır.

Ülke ve Millet olarak ne zaman büyük atılımlar, büyük gelişimler göstersek iç ve dış mihrakların farklı senaryolarına, farklı saldırılarına maruz kaldığımız gerçeğini Kurtuluş günlerinde çok daha güçlü bir şekilde sorgulamalı ve yaşamalıyız.

Böyle olunca kurtuluş bayramları gerçek anlamını bulacak, amacına da ulaşacaktır.

Kurtuluş yıllarının birlikteliği aynı zamanda Erzincan ve Erzincanlı olarak, ekonomik ve sosyal yönden kalkınma yönünde kurtuluşu gerçekleştirmek adına çalışmak olarak algılanmalıdır. Büyük hedeflere ancak bu düşüncelerle ulaşılabilir.

Bu duygularla Hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyorum.

Kurtuluş günümüz nedeniyle can Erzincan’ımızı bizlere bahşeden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyor, Aziz Hemşehrilerimize birlik ve beraberlik içerisinde mutlu ve müreffeh günler dileğiyle selam ve saygılarımı sunuyorum."dedi.

YORUM EKLE