banner377

Almanya’da yaşayan Cennet teyzeden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 10 bin euro bağış

ALMANYA’DA YAŞAYAN 70 YAŞINDAKİ CENNET TEYZE, EMEKLİ BAĞIŞINDAN BİRİKTİRDİĞİ 10 BİN EUROYU "BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" KAMPANYASINA BAĞIŞLADI.

Almanya’da yaşayan Cennet teyzeden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 10 bin euro bağış

Almanya’da yaşayan 70 yaşındaki Cennet teyze, emekli bağışından biriktirdiği 10 bin euroyu "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına bağışladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı milli dayanışma kampanyasına Almanya’dan da büyük destek geliyor. Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen kentinde yaşayan Cennet B. adlı 70 yaşındaki Türk vatandaşı, biriktirdiği 10 bin euroyu kampanya bağışladı.

Aslen Sivaslı olan 6 çocuk annesi ve 1972 yılından beri Almanya’da yaşayan Cennet B., yapmış olduğu bu hareket ile gönülleri fethetti. Hacca gitmek ve Afrika’ya su kuyusu açtırmak için uzun zamandır emeklilik maaşını biriktiren vatan ve millet sevdalısı Cennet teyze, haberlerden etkilenip tüm birikimini bağış kampanyasına yatırma karar verdiğini açıkladı. Cennet teyze, imkanı olan vatan sevdalılarına bu kampanyaya destek vermeleri çağrısı da yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER