Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Bolu’da tesisler de kendisini yeniliyor. Bolu Koru Otel, yeni yüzü ve yeni konseptiyle bölgenin en önemli destinasyonu haline geldi. Koru Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, “Koru Otel’in uyuyan efsanesi, uyandı” dedi.

Bolu’nun doğal orman yapısının bir parçası olan 180 dönümlük bahçesiyle Bolu Koru Otel, misafirlerine yenilikçi, yepyeni bir konseptle hizmet sunumuna geçti. “Her Konuk Kendini Özel Hissetmeli” mottosuyla hareket eden Otel sadece konaklama değil, aynı zamanda deneyim, hizmet ve konforun birleşimini konuklarına sunuyor. Bolu Koru Otel, yeni yüzü ve yeni konseptiyle bölgenin en önemli destinasyonu haline geldi. Ankara ve İstanbul kara yolunun orta noktasında yer alan Bolu Koru Oteli, 2017 yılında bünyesine katarak tarihi dokusuna uygun bir şekilde yenileyen Koru Sağlık ve Turizm Grubu yeni bir atılımla, farklılık peşine koşan, yüksek beklentiye sahip konukların tercih ettiği otelcilik anlayışını bölgeye taşıdı.

Bolu Koru Otelin yenilikçi konseptini İhlas Haber Ajansı’na (İHA) konuşan Koru Sağlık ve Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, “Bolu Koru Otel, Grubumuza dahil olduğunda tarihi ve nostaljik yapısı korunarak kapsamlı bir restorasyon süreci gerçekleştirdi. Bin 500 kişiyi aşan kapasitede 7 adet toplantı salonları, 3 bin 600 metrekare alana sahip SPA alanları, açık yüzme havuzu ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kadınlara özel yüzme havuzu, FİFA standartlarında futbol sahaları, FİBA standardında basketbol ve voleybol sahası ile geniş kitlelere hizmet sunabilecek birçok yetenekli otel olarak planlandı” diye konuştu.

“Koru Otel’in uyuyan efsanesi, uyandı”

Her misafirin kendisini özel hissetmesi gerektiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, “400’e yakın endemik bitkinin yer aldığı göknar, meşe, sarı çam, kara çam, gürgen, kayın, akçağaç, ıstıranca meşesi gibi yaklaşık 100 bin orman ağacını bünyesinde barındıran Bolu Koru Otel, dekorasyonu, keyifli odaları ve samimi atmosferiyle, misafirlerine doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Hem kongre, hem spor, hem de doğa turizmi açısından bölgenin en yetenekli turizm tesisi haline gelerek önemli bir fark meydana getirdi. Ancak geldiğimiz noktada, misafirlerimizin memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve her bir konuğa kendini özel hissettirmek amacıyla bölgede pek uygulanmayan yeni bir konsepte geçiş yaptık. Şimdi, sadece konaklama değil, aynı zamanda deneyim, hizmet ve konforun birleşimi bir otel deneyimini konuklarımıza sunuyoruz. Bolu Koru Otel’in yeni konseptinde, gastronomi deneyimini daha da özel hale getirmek adına bireysel beslenme tercihlerine odaklandık. Öncelikle bölgede tüm otellerde uygulanan yarım pansiyon uygulamasına son vererek tam pansiyon uygulamasına geçiş yaptık. 4 farklı restoranda yöresel lezzetleri de içeren 4 farklı konsepte hizmet sunmaya başladık. Misafirlerimizin hepsinin memnuniyeti, kurumun memnuniyeti ilkesiyle yola çıktığımız bu yolculukta Koru Otel’in uyuyan efsanesi, 2016 yılında başlayan yeniden uyanma dönemini artık uyandı olarak kabul ediyoruz. Ve şu an gerçekten bölgede çok ciddi bir turizm destinasyonu haline gelmiş olması da bizi çok derinden mutlu etmektedir” dedi.

“Doğadan sofranıza konsepti”

Organik tarım ürünlerini dalından yeme imkanı tanıdıklarını dile getiren Prof. Dr. Hasan Biri, “‘Doğadan Sofranıza’ konseptiyle organik tarım prensipleri doğrultusunda bahçemizde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri, restoranımızda en doğal haliyle kullanarak organik gastronomi deneyimi konseptini uygulamaya koyduk. Ayrıca çilek bahçemizde olduğu gibi konuklarımıza organik tarım ürünlerimizi dalından yeme imkanı tanıyoruz. Soğuk kış günlerinde ya da akşamları bahçemizde ikram ettiğimiz, Bolu’nun şifa kaynağı, doktor çorbası olarak da bilinen ‘Kızılcıklı Tarhana Çorbası’ misafirlerimizin vazgeçilmezi haline geldi. Tam pansiyon konseptimizde, pide lezzetleri yine bahçemizde günün yorgunluğunu atan misafirlerimize özel soslar, taze baharatlarla hem sağlıklı hem de doyurucu bir deneyim sunuyor” diye konuştu.

“Okçuluk ve sanat atölyesi”

Farklı konseptleriyle misafirlerin ilgisini çektiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Biri, “Bolu Koru Otel, her bir misafirinin tatilini unutulmaz kılmak ve kişiye özel deneyimler sunmak adına da eşsiz bir konsept sunuyor. Farklı güzergahlarda oluşturulan doğa yürüyüşleri, benzersiz bir keşif deneyimi yaşatıyor. Çocuklarınız için özel olarak tasarlanan Fun Club, onlara tatillerini unutulmaz kılmak için birçok etkinlik düzenliyor. Okçuluk eğitimi, sanat atölyesi ve daha birçok aktivite ile çocuklarınız, eğlenceli ve öğretici bir tatil yaşama imkanına sahipler” ifadelerini kullandı.

Pony atlarla binicilik dersi

Pony atlarla binicilik dersleri verdiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Biri, “Çocuklarınızın doğayla ve doğanın sevimli sakinleriyle iç içe olmalarına özen gösteriyoruz. Koru çiftliğinde çocuklar, koyun, keçi, köpek, tavuk, tavşan ve tavus kuşlarını yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Yeni konseptimizin çocuklar için en özel yanını ise Pony atlar oluşturuyor. Koru Otel ailesine yeni katılan Pony atlar ile küçük misafirlerimiz binicilik dersleri alabiliyorlar. Bu özel deneyim, çocuklarınıza hem eğlenceli bir aktivite sunmanın yanı sıra, doğa ile dostluk kurma şansı tanıyor. Otelin bahçesinde misafirlerimiz beklenmedik sürprizlerle de her an karşı karşıya kalabiliyorlar. Otelin aynı zamanda logosu olan sincaplar, her an karşınıza çıkabilecek sevimli sürprizlerden sadece biri” dedi.

“Bölgenin en lüks SPA’sı”

Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri son olarak, “3.600 metrekarelik Anatolia SPA, modern hayatın yüksek temposuna dinlendirici, arındırıcı mola vermek isteyenler için özenle tasarlandı. Bünyesinde, 2’si VIP olmak üzere 5 süit oda, bahçe manzarasına sahip dinlenme odaları, buhar odaları ve saunalar, tuz odası, buz çeşmesi, Türk hamamı, 360 derece duş ve sıcak taş odası yer alıyor. Bolu Koru Otel, misafirlerine açık ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzları sunmanın yanı sıra, kadınlar için özel olarak tasarlanmış ayrı bir yüzme havuzunu da içermektedir. Ayrıca modern bir fitness merkezi ile konuklarına daha sağlıklı ve keyifli bir konaklama deneyimi sunmaktadır” diye konuştu.

Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını ilk alan otel

Bolu Koru Otel, Karadeniz ve Marmara Bölgelerinde yer alan turizm işletmeleri içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikası (Sustainable Tourism CERTIFICATION) alan ilk otel oldu. Ayrıca otelcilik hizmetlerinde en önemli kalite belgeleri arasında yer alan “ISO 9001” kalite belgesini de aldı. Otelin diğer belgeleri şöyle; “TS EN ISO 9001:2015, TS EN ISO 14001:2015, TS EN ISO 10002:2018, HACCP” Bolu Koru Otel International Environmental Award “Green Key” “Yeşil Anahtar” Uluslararası Çevre Ödülü’nün de sahibi oldu.