Siirt Üniversite (SÜ) ile Ibn Khaldoun Tiaret Üniversitesi arasında Memorandum of Understanding on Academic Cooperation (MoU) anlaşması imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak ile Ibn Khaldoun Tiaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrezoug Belgoumane arasında işbirliği ve ortaklığa yönelik bir çerçevede imzalanan anlaşma, eğitim ve bilim alanlarında deneyim ve bilgi alışverişini teşvik etmenin yanı sıra bilgi ve deneyimlerin paylaşımını kolaylaştırmayı; öğrenciler ve araştırmacılar arasındaki alışverişi teşvik etmeyi ve öğrencilere bilimsel araştırmanın geliştirilmesi konusunda eğitim fırsatları sunmayı amaçlarken aynı zamanda ortak araştırma projelerinin uygulanmasını da destekliyor.

Erzincan'da Takla Atan Araçta Sıkışan İki Kişi Kurtarıldı Erzincan'da Takla Atan Araçta Sıkışan İki Kişi Kurtarıldı

SÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak özellikle endemik olan bazı bitki ve hayvan türlerinin yetiştirilmeleri ve çoğaltılmaları için ihtisas çerçevesinde proje yapılması gerektiğini, gerekli çalışmalar için görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

Ziyaret, anlaşma ile yapılacak ortak çalışmaların ve projelerin verimli sonuçlar ile kazanımlara vesile olması temennileri ile son buldu.