Erzincan’da oto lastikçilerde kış lastiği değişim yoğunluğu yaşanıyor Erzincan’da oto lastikçilerde kış lastiği değişim yoğunluğu yaşanıyor

Erzincan'ın geçmiş dönem belediye başkanlarından Yüksel Çakır, 2009-2014 yılları arasında yaptığı hizmetleriyle tanınan bir isim olarak, bugünlerde Ak Parti teşkilatında adaylık için adı geçiyor. Edinilen bilgilere göre, Çarşamba günü yapılacak başvuru ile aday adaylığını resmileştirecek.

Erzincanlılar tarafından dürüst, ilkeli ve yardımsever kişiliğiyle tanınan Yüksel Çakır, önceki belediye başkanlığı döneminde çeşitli önemli projelere imza atmıştı. Özellikle Taksim Toki Konutları Cansuyu projesi ve Halk Otobüsü dönüşümü ve Saat Kulesi gibi hizmetleriyle şehre önemli katkılarda bulunmuştu.

Yüksel Çakır Kimdir 
1973 Doğumlu. İlköğrenimini Erzincan Bahçelievler İlkokulunda, orta öğrenimini Erzincan Kazım Karabekir Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği (ing.) bölümünde tamamladı.
Erzincan Meslek Yüksek Okulu Makine Programında iki yıl okutmanlık yaptıktan sonra ailesine ait hazır beton imalatı, inşaat yapım pazarlama, turizm otelcilik, doğalgaz ve mühendislik müşavirlik hizmetleri veren şirketlerinin bünyesinde ticari hayatını sürdürdü.
AK Parti kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunduğu altı buçuk yıllık süre içerisinde 3 Kasım Genel Seçimleri ve 28 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde il başkanı olarak görev yaptı.
Son olarak yapılan 22 Temmuz Genel Seçimleri öncesinde Erzincan milletvekili aday adayı olabilmek için il başkanlığı görevinden ayrılarak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle’nin ardından 3. sıra milletvekili adayı oldu.
2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır evli ve 3 çocuk babasıdır.