Burhaniye ilçesinde, 9 günlük bayram tatilinde hareketlilik yaşanırken, deniz sezonu da erken açıldı. Ören sahilinde ılık havayı gören vatandaşlar soluğu denizde alırken, su sıcaklığının iyi olduğunu söylediler.

Berzeg olayında görgü tanıklarının iddiaları gerçeği yansıtmıyor Berzeg olayında görgü tanıklarının iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Turistik Burhaniye ilçesinde, 9 günlük bayram tatili ile birlikte hareketlilik yaşanmayı başlandı. Tarihi meşe ağaçları ve mavi bayraklı plajları ile adını duyuran Ören sahiline gelen vatandaşlar, kendilerini denize girmekten alamadılar. Su sıcaklığının iyi olduğunu anlatan vatandaşlar, Burhaniye de olmaktan mutlu olduklarını söylediler. Kocaeli’nden gelen Nasuh Mutlu,” Bayram vesilesiyle bu gün Ören’e geldik. Hava çok güzel. Deniz çok güzel. Çocuklarla beraber denize girdik. Su güzel. Yorgunluğu bayram tatillin de. burada atıyoruz. Bayram tatili ile birlikte değerlendirmek istedik” dedi. Yusuf Mutlu da, “ Artık sezonu açmış olduk. Hava güzel güneşli. Suyumuzda çok güzel. Örenimiz güzel. Ben Kocaeli Gebze’den geliyorum kendim. Ören’de yazlığım var. Bura da oturuyorum. Ailece geldik torunlarımızla. Deniz aşığıyız. Örenimizi çok seviyoruz” dedi. Ören esnafından Adem teslim ise, “ Ören esnafı olarak biz hazırız. Havalar da güzel şu anda. Hareket var gibi. Umutluyuz. İnşallah iyi olur. Biz hazırız. Gelin, çıkıp çıkıp gelin” diye konuştu.

Kaynak: iha