Erzincan'ı Kadınlar 2. Ligi'nde temsil eden Gençlergücü Kadın Futbol Takımı, her gün aralıksız antrenman yaparak ligin en iyisi olmayı hedefliyor. Takım, sadece sahadaki başarılarıyla değil, aynı zamanda kadınların gücünü ve yeteneklerini sergileyerek toplumsal önyargıları yıkmasıyla da dikkat çekiyor.

Takımın kaptanı Şeydanur Helvayiyen, futbolculuk serüvenine ortaokulda başladı. “Ortaokulda hocalarımızın taramasıyla keşfedildik. Senelerdir mücadele ediyoruz” diyen Helvayiyen, takımın bu süreçte ne kadar çok emek verdiğini vurguladı.

Kulüp Başkanı Bülent Sarıkaya, Gençlergücü'nün milli takıma oyuncu yetiştirmeye başladığını belirterek, “Bu süreçte 2 tanesi kaleci ve defans oyuncusu olması 3 oyuncumuzu milli takımlara gönderdik. Ücretsiz olarak kız çocuklarının spor alanında kendilerini geliştirilmesini hedefliyoruz” dedi. Sarıkaya, takımın kız çocuklarına sağladığı bu fırsatlarla, onların sporda kendilerini ifade etmelerine ve yeteneklerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu da genç futbolcuların başarısını sosyal medya hesabından paylaştı. Vali Aydoğdu, “Kızlarımızın sahadaki azmi ve başarısıyla gurur duyuyoruz” notuyla, şehrin bu başarılı sporcularını desteklediğini gösterdi.

Havalandırmada Mahsur Kalan Karga Yavrusu Kurtarıldı Havalandırmada Mahsur Kalan Karga Yavrusu Kurtarıldı

Gençlergücü Kadın Futbol Takımı, sadece futbolda değil, aynı zamanda toplumsal dönüşümde de önemli bir rol oynayarak, kadınların spor alanındaki varlığını ve başarısını Erzincan'da güçlü bir şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Kaynak: iha