Erzincan’ın Tercan ilçesindeki Mehmet Kutsi Begdeş İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümü nedeniyle farkındalık oluşturarak "Risk Alma Önlem Al" başlığı altında deprem öncesi ve sırasında alınması gereken önlemleri başlıklar halinde afiş ve broşür yaparak öğretmenleri ile birlikte Tercan ilçe merkezinde bulunan işyerleri ve kurumların camlarına asarak farkındalık oluşturdular.

Mehmet Kutsi Begdeş ilkokulu 4-A sınıfı öğrencileri öğretmenleri Mehtap Öztürk ile birlikte yapmış oldukları bu afişleri ve broşürleri ilçe merkezindeki işyerleri ve kurumların vitrinlerine, camlarına birlikte asarak deprem öncesi ve sırası neler yapılacağını anlatmaya çalıştılar.

4-A sınıfı öğretmeni Mehtap Öztürk, “Bizler matematik, Türkçe veya diğer dersleri öğretmenin, öğrenmenin dışında deprem ülkesinde yaşadığımızı unutmamak için Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümünde öğrencilerimizle birlikte farkındalık oluşturmak istedik ve bu nedenle "Risk Alma Önlem Al" başlığı altında öğrencilerimizin vatandaşlara deprem öncesi ve sonrası alınması gereken önlemleri anlatmak amacı ile afişler ve broşürler hazırladık. Broşürleri dağıtarak afişleri asarak farkındalık oluşturarak konuya dikkat çekmeye çalıştık” dedi.

Kurum amirleri ve esnaflar bu farkındalıktan duydukları memnuniyeti belirterek öğrencilere teşekkür ederek onlara çeşitli ikramlarda bulundular.