Yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle Erzincan’ın öz ürünleri hem üreticiyi, hem satıcıyı hem de vatandaşı sevindiriyor.

Martı Kurucusu ve CEO'su Oğuz Alper Öktem: "New York Borsası’nda Türk bayrağını dalgalandıracağız" Martı Kurucusu ve CEO'su Oğuz Alper Öktem: "New York Borsası’nda Türk bayrağını dalgalandıracağız"

Erzincan’da Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu. Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle Erzincan’ın öz ürünleri hem üreticiyi, hem satıcıyı hem de vatandaşı sevindiriyor.

Son dönemde hızla artan alışveriş merkezlerine rağmen semt pazarları hala vatandaşların en gözde alışveriş mekânları olma özelliğini koruyor. Uzun süren kış mevsiminde dışarıdan gelen ürünleri satarken çok zorlanan Pazar esnafı, fiyat konusunda zor durumlara düşüyordu. Ancak yaz aylarında ürünlerin çıkmasıyla birlikte özellikle Erzincan’ın öz ürünleri hem üreticiyi, hem satıcıyı hem de vatandaşı sevindiriyor. Her yaşa ve bütçeye hitap eden semt pazarlarında sebze meyveden giyime, mutfak eşyasından temizlik ürünlerine kadar pek çok ürün bir arada bulunuyor. Pazarcıların mallarını satmak için yaptıkları birbirinden değişik tekerlemeler pazar alışverişini sevenlerin gözdesi olurken, semt pazarlarına özellikle bayanların ilgi gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor.

PAZARLAR GELENEKTİR

Pazarcı esnafı, Semt pazarlarının hala en gözde alışveriş mekânları olduğunu dile getirerek, pazarlara sebze ve meyvelerin günlük olarak gelmesinin alıcılar tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etti. Durur, ürün çeşitliliğinin de pazarları vazgeçilmez yaptığını kaydederek, ''Pazarlarda her kaliteden ve fiyattan ürün bulmak mümkün. Pazarlarımız geleneklerimiz arasında yer alıyor'' dedi. Pazarlarda yaklaşık 100 kadar esnafın tezgâh açtığını, geçmiş yıllarda olduğu gibi hala vatandaşın büyük ilgi gösterdiğini belirttiler.