A Milli Kadın Futbol Takımı, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup’ta 31 Mayıs Cuma günü Erzincan 13 Şubat Şehir Stadı’nda Azerbaycan’ı konuk edecek. Teknik direktör Necla Güngör Kıragası, seyirci desteğiyle bu önemli maçı kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası’ndan Açıklamalar

Milli sporcularla birlikte Erzincan’a gelen Necla Güngör Kıragası, maçın oynanacağı stadı gezerek incelemelerde bulundu. Kıragası, takım olarak belirledikleri hedeflere ulaşmak için çalıştıklarını söyledi. Kıragası, “Erzincan’a iki önemli maç öncesi hazırlık kampımızı yapmak için geldik. Azerbaycan maçında seyirci desteğiyle alacağımız üç puan, sonrasında Bakü’de oynayacağımız maçı kazandığımız takdirde play-off’a gitmeyi garantileyeceğiz” dedi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’dan Kurban Bayramı Mesajı Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’dan Kurban Bayramı Mesajı

Play-Off Hedefi

Kıragası, takımın hazırlıklara başladığını ve Erzincan halkının sıcak karşılamasıyla motive olduklarını belirtti. “10 gün boyunca burada kamp yapacağız. Hedefimiz, seyirci desteğiyle üç puanı almak ve ardından Bakü’deki maçı kazanarak play-off’a gitmek” diye ekledi.

Büyük Hedefler

Necla Güngör Kıragası, her maçı kazanmanın en büyük hedefleri olduğunu vurgulayarak, “Erkek milli takımımız gibi biz de Avrupa Şampiyonası’nın kapısını çalmak ve oraya gitmek istiyoruz. Hayalimize adım adım, emin adımlarla yaklaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Futbol Takımı, grupta 3 puanla ikinci sırada yer alıyor ve Erzincan’da oynanacak maçta seyirci desteğiyle galibiyet almayı amaçlıyor. Bu galibiyet, play-off yolunda büyük bir adım olacak.

Kaynak: iha