TFF 2. Lig kırmızı grupta mücadele eden ve PLAY-OFF’ u garantileyen 24Erzincansporda futbolcuların sezon içinde maç maşı ödemelerini alamadıkları gerekçesiyle sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlara kulüp başkanından açıklama geldi.

Kulüp binasında basın mensupları ile bir araya gelen 24Erzincanspor kulüp başkanı Ömer Akyürek guruptaki son maçları öncesinde taraftarları maça davet etti.

Öncelikli olarak hafta içerisinde bazı oyuncular tarafından sezon içerisinde maç başı ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle yaptıkları paylaşıma tepki gösteren kulüp başkanı Akyürek, PLAY OFF maçları öncesinde olumsuz paylaşımların zamansız ve yanlış olduğunu söyledi.

Çok başarılı bir sezon geçirdiklerini belirten başkan Ömer Akyürek; kulüp olarak oyuncularımıza maç başı harici hiçbir borcumuz yok. Maç başları ücretlerini de ödeyecek imkanımız var. Biz PLAY OFF maçlarını bekliyoruz. Fakat malumunuz bazı oyuncularımız sosyal medyada paralarını alamadıklarına dair paylaşımlar yapmışlar. Çok zamansız bir paylaşımdı. Tabi ki bunu doğru bulmuyoruz. Bu kadar iyi giderken PLAY OFF’ a kalmışken ve PLAY OFF maçları öncesi böyle bir paylaşımı asla doğru bulmadık. Bu hafta sonu sahamızda guruptaki son maçımıza çıkacağız. Biz kulüp olarak bu duruma bu oyuncularımız ile geldik. PLAY OFF maçlarında da başarılı olarak Erzincan’a bir ilki yaşatmak istiyoruz.

Hafta sonu Cumartesi günü oynayacakları Fethiye sporu yenerek ligi 4. Sırada tamamlamak ve saha avantajı elde etmek istediklerini söyleyen Başkan Akyürek taraftarlara da seslenerek PLAY OFF maçları öncesinde takıma destek olmaları için taraftarları maça davet etti.